Стислий переказ, виклад змісту скорочено

Наближається день народження Мумі-троля. Снифф и Мумі-троль разом з мавпою, з якою вони познайомилися, відправляються на берег моря, та Снифф знаходить там грот. До вечора вони повертаються додому, та незабаром починається злива. Вночі філософ Ондатр приходить в Мумі-будинок и залишається там жити, оскільки Мумі-тато коли будував міст ненавмисно зруйнував його нору. Тієї ж ночі Ондатр розповідає, що цей дощ — неприродний і що у нього є передчуття, ніби щось має трапитись.

Мумі-троль вирішує відправитися разом зі Сниффом на плоту в Самотні Гори, де розташована обсерваторія, и дізнатися у професорів, що ж має трапитись.

В дорозі вони зустрічають Снусмумрика, який приєднується до них. Не без пригод всі троє добираються до Самотніх Гір.

В обсерваторії мандрівники дізнаються, що на Землю мчить комета, яка з’явиться через кілька днів, тому вони терміново відправляються додому. Мумі-троль рятує від отруйного куща маленьку панну Снорк, яка схожа на ньго самого, вона та її брат Снорк приєднуються до подорожі.

По дорозі додому вони переживають ще ряд пригод, зустрічають Хемуль-філателіста, якого вони беруть з собою.

Мандрівники встигають раніше за комету в Мумі-долину, девони розповідають про всі свої пригоди Мумі-мамі та Мумі-татові. Вирішено сховатися від комети в гроті, який знайшов Снифф. Комета винна з’явитися ввечері того ж дня. І ось коли всі вже перемістилися в грот та комету залишається чекати всього кілька хвилин, Мумі-троль згадує про Мавпу. Він кидається на пошуки та знаходить її. Вони повертаються в грот в останній момент. Але комета НЕ зіткнулася з Землею, а пройшла повз неї. Земля Врятована, і життя в Мумі-долині триває.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *