Стислий переказ, виклад змісту

Роман має декілька сюжетних ліній, які об’єднує головний герой ? успішний адвокат, гравець у життя і звичайний чоловік ? Яків Михайлюк на прізвисько “Кирпатий Мефістофель”. Саме від його імені й ведеться оповідь, тому події в романі читач сприймає крізь призму свідомості Михайлюка.

Перша сюжетна лінія ? це зв’язок із Сонею, дружиною колишнього партійного товариша Дмитра Сосницького. У неї є син Андрійко, але хто його батько (законний чоловік чи Кирпатий Мефістофель) вона й сама не знає. Цей факт мучить головного героя, але й викликає ніжні почуття до хлопця. Долю “трикутника” вирішить згодом фізична схожість малого з Дмитром.

Ще одна лінія пов’язана з безвольним чоловічком Панасом Павловичем Кривулею, якому Михайлюк-адвокат, непомітно граючись у свої психологічні ігри, “допомагає” порадами і діями (викрадення сина) розлучитися з дружиною, щоб піти до коханої жінки. Така афера, була б успішною і безболісною, якби не дві перешкоди ? діти і осуд суспільства.

А от найдраматичніша сюжетна лінія починається зі знайомства Мефістофеля з матір’ю-одиначкою Клавдією Петрівною, яке поступово переростає у інтимні стосунки. Для нього це проста доброчинність, швидкоплинний роман заради задоволення. Однак, коли він йде від неї і зустрічає зовсім несподівано своє справжнє кохання, ладен одружитися з красивою, розумною та молодою дівчиною, яку лагідно називає Білою Шапочкою, повертається забута Клава. І все б нічого, але виявляється, що у неї народився його син Міка. Такий розвиток подій є неочікуваним для Михайлюка і навіть руйнівним. Зрештою ненависна, чужа жінка, його помилка, стає ріднішою за ту, яку щиро кохає. Цей вибір, зроблений на краю злочину, зупиняє гру і стає казкою для маленького Міки.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *