Стислий переказ, виклад змісту скорочено

Частина перша

Одного разу в домі Джима оселився засмаглий мовчазний моряк. Він дав доручення хлопцеві “пильнувати одноногого моряка”. Усі в містечку побоювалися цю людину. Окрім доктора Лівсі.

Якось в домі з’явився чоловік, що шукав капітана. Між ними завязалася сутичка, після якої капітан дуже сильно захворів. Хоча і не був поранений. З кожним днем капітан ставав все слабкішим. Він сказав Джиму, що пірати полюють на його скарб. І, якщо йому пришлють чорний знак, то треба скакати до лікаря і накрити на судні усю шайку Флінта.

Через деякий час на порозі з’явився сліпий, який передав капітану чорний знак. Капітан невдовзі помер від апоплексичного удару.

Джим з матір’ю відімкнули моряцьку скриню. Мати хотіла узяти лише стільки грошей, скільки їй заборгував капітан. Та не встигла зробити цього. Моряки увірвалися до будинку, захопили скрипи. і грошима. Але вони шукали якісь папери. Не знайшовши їх, вони вчинили сварку. Сліпий П’ю помер.

Джим вирушив до лікаря. Вони розкрили пакунок і побачили папери капітана, серед яких була карта. На цих паперах було зазначене місце, де захований скарб.

Доктор Лівсі, містер Трелоні, Джим Гокіне, а також Редрут, Джойс та Гантер зібралися вирушити на пошуки скарбу.

Частина друга

Тривали збори до відплиття. Довго з’ясовували склад команди та умови плавання.

Одного разу містер Трелоні зустрів на березі моряка, який хотів найнятися хоч би й кухарем на яке-небудь судно, щоб піти в море. Звали його Довгий Джон Сілвер, в нього не було однієї ноги. Та крім одного кухаря, капітан найняв цілий екіпаж. Сілвер і Трелоні за кілька днів набрали команду справжніх випробуваних моряків. Адже новий кухар знав усіх моряків у Брістолі.

І ось нарешті “Еспаньйола” вирушила до Острову скарбів.

Одного разу Джим випадково почув розмову Сілвера з матросами. З цієї розмови він довідався, що готується зрада. Дочекавшись слушної нагоди, він розповів про все доктору Лівсі.

Доктор, Трелоні, капітан Смолетт та Джим зібралися на нараду.

Частина третя

Герої висадилися на острів. Поведінка команди стала дуже загрозливою Сілвер був тепер фактично капітаном, і заколотницька команда слухала тільки його. А чесні матроси були не дуже тямущі.

Джим став свідком того, як Сілвер убив одного з членів команди, якого запідозрив у зраді.

Потім, блукаючи по острову, він зустрів чоловіка на ім’я Бен Ган. Моряк розповів, що вже три роки живе один на цьому острові. А раніше служив на кораблі Флінта. Він попросив Джима замовити за нього слово перед капітаном.

Частина четверта

Заколот на кораблі було викрито. Але капітан, лікар та сквайр все-таки дісталися неушкодженими до берега. Там на них чекав ще один бій з піратами, який вони також витримали.

Усі вважали, що Джим загинув. Аж раптом з лісу вийшов хлопчисько — живий та неушкоджений. Він розповів про свої пригоди і про Бена Гана.

Друзі переховувалися у надійно захищеному місці. Звідти вони могли відбивати напади піратів. Останні намагались домовитися, висунувши свої умови, але капітан та його товариші не погодилися. Тоді пірати знову атакували. Після мужньої боротьби друзі змусили піратів тікати.

Частина п’ята

Джим розшукав човник Бена Гана і поплив на ньому до “Еспаньйоли”. На шхуні не було жодного з піратів. Живим залишався тільки Гендс. Джим не мав до нього довіри, але йому був потрібен помічник, щоб врятувати шхуну. Гендс справді планував убити хлопця,але загинув сам.

На кораблі скрізь були сліди пияцтва піратів. Джим подумав, що, мабуть, вони напилися й повбивали один одного.

Джим успішно доправив шхуну до берега.

Частина шоста

Повернувшись на берег, Джим знайшов у схованці, замість своїх друзів, шістьох піратів. Вони хотіли вбити хлопця, та Сілвер заперечив. Тож Джим залишився у заручниках. До блокгауза приходив лікар Лівсі, і Джим розповів йому про “Еспаньйолу”.

Разом із піратами Джим вирушив на пошуки скарбів. Але, коли, нарешті відшукали зазначене на карті місце, воно виявилося порожнім. Хтось раніше знайшов цю схованку й пограбував, і сімсот тисяч фунтів стерлінгів зникли!

Пірати були розлючені, вони вирішили вбити Сілвера, який привів їх до порожнього сховища. Але тут з’явилися друзі Джима і притупали його.

Вони поспішили перерізати піратам шлях до човнів, і успішно дісталися до “Еспаньйоли”. їх зустрів капітан Смолетт з купою грошей.

Щасливі мандрівники вирушили додому. Сілверу дали шанс, але він утік з корабля, прихопивши деяку частину скарбів. Інші гроші поділили. Кожен витратив їх по прибутті на свій лад.

Коментар

Цю книгу автор присвячує Ллойдові Осборну — американському джентльменові, якому письменник був удячний за багато спільно проведених приємних годин.

У романі “Острів скарбів” є все: загадкові пригоди, описи дивовижних місць, чарівні картини природи. Тут є жадібні до грошей пірати, які готові вбити кожного, хто стане на шляху; і є благородні та чесні моряки, які ніколи не зраджують друзів і не забувають про почуття людяності.

Слідом за головним героєм, Джимом Гокінсом, ми потрапляємо у загадковий світ пригод: як на морі, так і на суші. Тут іде запекла боротьба між добром і злом, між правдою і підступністю. І, як завжди, добро перемагає.

Але книга приваблює не лише цікавими пригодами. В її героїв ми вчимося доброті, оптимізму, чесності, гідності й іншим найважливішим рисам справжньої людини. Ми вчимося знаходити вихід з будь-якої ситуації і долати найскладніші перешкоди.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *