Стислий переказ, виклад змісту скорочено

ЧАСТИНА ПЕРША

Наприкінці зими 1873 року в дім Облонських має приїхати сестра голови сім’ї Степана Аркадійовича (Стіви) Анна. Жінка має примирити чоловіка з його дружиною Дар’єю Олександрівною (Доллі), яка не може вибачити Стіву після його зради.

Зранку Степан Облонський вирушає на роботу, де працює керівником установи. В цей день до нього завітав його давній товариш Костянтин Дмитрович Левін, який вже давно живе в селі, а зараз завітав у місто, щоб зробити пропозицію молодшій доньці князя Щербацького — Кіті.

Левін зустрічає свою кохану на ковзанці, де катається разом з дівчиною та її матір’ю. Він приймає пропозицію завітати на вечерю до Щербацьких разом зі Стівою. Пізніше, обговорюючи цю зустріч зі Степаном, Костянтин дізнається, що на руку Кіті претендує також Олексій Вронський.

Щоб не запізнитися, Левін приїжджає на вечерю завчасно і робить пропозицію Кіті. Та розчулена, але відмовляє йому, згадавши про мрію про майбутнє з Вронським. Мати доньки схвалює її вибір, а от батька злить така поведінка жінок. Левіну доводиться залишитися на вечерю, де він і бачить свого суперника. Насправді Вронський не мріє про сімейне життя, тому й не планує одружуватися з Кіті, проте ніхто цього не помічає.

Наступного дня Вронський зустрічає на вокзалі свою мати, яка їде в одному купе з Анною Кареніною. Чоловік захоплений поведінкою своєї нової знайомої, тому намагається вразити її, пожертвувавши сім’ї працівника вокзалу, що загинув у нещасному випадку, двісті рублів.

У домі Облонських всі були раді приїзду Анни. Вона, як могла, примирила подружжя, тому про розлучення вже мова не йшла. Кареніна знайомиться з Кіті, дівчина розповідає Анні про майбутній бал. В будинок на кілька хвилин заходить Олексій Вронський, який майже зразу йде, збентеживши всіх.

Прибувши на бал, Кіті бачить, яку увагу до себе привернула Анна. Та більше її бентежить те, що Вронський не звертає на неї увагу, майже на всі танці запрошуючи Кареніну. Кіті розчарована та навіть трохи розлючена, адже бачить, як сяють очі цих двох, коли вони разом.

Наступного дня Анна вирішує повернутися в Петербург. Вона говорить з Доллі та пояснює це тим, що не хоче бути причиною страждань Кіті. У поїзді жінка все обдумує та розуміє, що між нею та Вронським не може бути ніяких стосунків. На зупинці Кареніна виходить на засніжену станцію, щоб подихати повітрям. Там вона зустрічає Олексія Вронського, який палко розповідає їй про те, що завжди хоче бути там, де вона.

Повернувшись додому, на вокзалі жінка бачить свого чоловіка, але дивиться на нього зовсім іншим поглядом. Вона розуміє, що не кохає його. Навіть син Кареніної Серьожка здається їй не таким, яким був раніше. Але з часом вона повертається до звичного життя.

Вронський намагається відвідувати всі прийоми, на яких буває Анна.

ЧАСТИНА ДРУГА

Після всього пережитого Кіті захворіла. Вона багато часу проводить з Доллі, допомагаючи їй виховувати дітей, проте її самопочуття не покращується.

Тим часом у Петербурзі Анна повернулася до звичного життя. У неї було багато знайомих та друзів, але все частіше вона почала заходити на зустрічі до Бетсі Тверської, куди також все частіше і частіше приїжджав Олексій Вронський. Анна не подавала йому ніяких надій, але зустрічі з ним окриляли жінку.

Одного разу на прийомі у Бетсі Кареніна та Вронський усамітнилися в кутку кімнати. Чоловік знову розповідав Анні про свої почуття, вона ж не відповідала йому, хоча розуміла, що їй жаль Кіті, але вона не хоче, щоб Олексій повернувся до неї. В цей час на зустріч прибуває Каренін. Всі гості з осудом дивляться на Анну та Вронського, які навіть не помітили присутності чоловіка. В кінці вечора обоє розуміють, що стали ще ближче один до одного.

Пізно ввечері, прибувши додому, Анна говорить зі своїм чоловіком. Він розповідає їй про те, що не хоче терпіти осуд та плітки за своєю спиною, Кареніна ж вдає, ніби нічого не розуміє. Проте чоловік надто добре знає її і розуміє, що жінка обманює.

Анна розуміє, що Кареніна хвилює лише думка суспільства, а не її почуття. Після нічної розмови зв’язок між чоловіком та жінкою розірвався, хоча ззовні нічого не змінилося.

А вже через рік сталося те, чого так бажав Вронський — Анна належала йому. Життя Олексія нібито не змінилось, хоча про таємний роман знали всі довкола. Чутки про цю інтригу дійшли і до матері чоловіка. Спочатку вона не була проти, адже їй, незважаючи на все, подобалася Анна. Але коли Вронський відмовився від престижної посади заради своїх почуттів, це стривожило його матір. Вона вимагає, щоб її син повернувся у Москву.

Анна розповідає Олексію Вронському про те, що вагітна. Він знову просить її покинути чоловіка та бути разом з ним, але жінка боїться, що через це більше не зможе бачитися зі своїм сином.

Вронський надзвичайно любив коней і в цей день після розмови з Анною мав брати участь у перегонах зі своєю твариною — Фру-Фру. Чоловік запізнився, тому, хоча і встиг прибути до початку заїзду, навіть не мав змоги оглянути сідло та перевірити інші важливі деталі.

Під час перегонів Олексій не міг зосередився, тому припустився помилки — після стрибка приземлився у сідло раніше, ніж це потрібно було зробити, через що зламав хребет Фру-Фру. Чоловік був розбитий цією подією.

Серед глядачів на іподромі була Анна та її чоловік. Після падіння Олексія жінка не тямилася від горя до тих пір, поки не повідомили, що Вронський живий. На почуттях Кареніна розповіла чоловіку, що вона кохає іншого і більше не може бути з ним.

Щербацькі виїхали у невеличке німецьке містечко на води. Там Кіті знайомиться з дівчиною Варенькою, до якої відчуває симпатію. Перед від’їздом дівчата навіть домовляються пізніше побачитись у Москві.

Завдяки водам Кіті видужує, хоча тепер вже не є такою веселою та життєрадісною, як раніше.

ЧАСТИНА ТРЕТЯ

Анна говорить з Кареніним і він розповідає їй про те, що все ще можна врятувати їхній шлюб, якщо вона відмовиться від своїх стосунків із Вронським.

В цей час у селі Левін і далі не міг пережити відмову Кіті, хоча з часу цієї події пройшов вже не один місяць. Чоловік виходить на полювання зі своїм знайомим Свіяжським. Той радить йому одружитися зі сестрою своєї жінки, яка симпатизує Левіну, проте Костянтин Дмитрович відмовляється.

На обіді у Свіяжського Левін чує багато розмов про те, як можна покращити своє господарство. Костянтин намагається втілити свої ідеї в життя, про те це виявляється не такою вже й легкою справою.

У швидкому темпі промайнуло літо. Левін дізнався про повернення Кіті у Москву і, хоча й хотів зустрітися з нею, вирішив не робити цього. Прочитавши багато книг про господарство, чоловік почав планувати свій виїзд за кордон після збору пшениці. Проте через сильні дощі зробити це йому не вдалось.

Несподівано до Костянтина приїжджає його брат — Миколай, хворий на сухоти. Остання стадія хвороби говорила сама за себе, у Левіна не було настрою, але все ж він віддавав чоловіку багато уваги. Через різні погляди на господарство брати посварилися. Миколай попрощався з Костянтином та вирушив додому, Левін ж, як і планував, поїхав за кордон.

ЧАСТИНА ЧЕТВЕРТА

Каренін знав про те, що Анна таємно зустрічалася з Вронським. Всі троє не знали, як вирішити цю ситуацію, вони просто сподівалися на диво, яке все поставить на свої місця.

Одного дня Вронський мав прийти до Анни, але вийшло так, що в дверях їхнього будинку він зіткнувся з її чоловіком. Ця зустріч зачепила обох чоловіків, але Каренін нічого не сказав і вирушив по справах. У будинку Анна розповіла Вронському про те, як їй погано. Через вагітність вона більше не могла виходити в світ, тому страждала у самотності. Жінка хвилювалася через те, що їй приснився сон, який віщував смерть Кареніної після пологів.

В цей час Каренін відвідав оперу. Повернувшись додому, він без зайвих слів увірвався в кімнату Анни та почав шукати листи від Вронського. На всі протести жінки він відповів, що забирає сина та розлучається з нею.

Адвокат Кареніна наполягав на тому, що йому не варто розлучатися, адже це неодмінно вплине як на думку про нього у суспільстві, так і на його кар’єру.

Степан Облонський організовує обід, на який запрошує своїх знайомих: Левіна, Кіті, Кареніна. Спочатку все йде не дуже гладко, але завдяки своїм здібностям вже зовсім скоро Стіва рятує прийом. Доллі втягує у розмову Кареніна. Вона просить його не розлучатися з Анною, адже через це вона впаде в очах суспільства. Але чоловік непохитний, він каже, що не може любити того, кого ненавидить.

Натомість зустріч Кіті та Левіна стала для обох радісною. Навіть банальна розмова про полювання змусили обох згадати про свої почуття. Між ними встановився невидимий зв’язок, який бачили лише вони самі. Кіті сиділа за столиком та малювала по ньому крейдою. Використавши це, Левін написав питання, яке його хвилювало. Отримавши відповідь, чоловік зрозумів, що дівчина також любить його і вже завтра він знову освідчиться їй.

Тієї ночі Левін не міг заснути, те ж відбувалося і з Кіті. Він приходив до її будинку двічі з самого ранку, хоча знав, що вони не зустрінуться. Лише ближче до обіду Кіті вийшла до нього та погодилася бути з ним разом. Найважчим для Левіна було відкрити себе дівчині, проте й це йому вдалось.

Каренін отримує телеграму від Анни про те, що вона помирає і просить приїхати і простити її. Прибувши додому, чоловік бачить у своєму кабінеті Вронського, який заливається слізьми. Не слухаючи його, чоловік Анни проходить в кімнату жінки і бачить, як вона марить, не розуміючи, що довкола неї відбувається. Лікарі сповіщають йому, що вона народила дитину, але стан її важкий і надії майже немає. Анна просить чоловіка вибачити її та подати руку Вронському, після чого втрачає свідомість. Каренін виконує її прохання.

Анна боролася зі смертю цілих три доби і лише після цього лікарі сповістили про те, що є невелика надія на її одужання. Каренін зустрічається з Вронським та розповідає про те, що раніше бажав своїй дружині смерті, але зараз розуміє, що бути з нею — його обов’язок, тепер він не відпустить її.

Вронський не знає, що йому робити. Він повертається додому та не бачить виходу з цієї ситуації, адже кохає Анну, але не може бути з нею.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *