Стислий переказ, виклад змісту скорочено

МАРТЕНСИ НА ПЕНСІЇ

Останнім часом Буба зовсім не виходила з дому, її мартенси не бігали знайомою стежкою, бо дівчина недавно розійшлася з Мілошем. Дідусь вирішив підбадьорити онуку і попросив вставати з ліжка, бо прийдуть Маньчаки, подружжя, з яким дідусь і онука часто грали в бридж. Буба була чемпіонкою з бриджу, але того дня вони з дідусем програли Маньчакам. Після гри Маньчаки накинулися на смачний обід, який приготувала хатня робітниця Бартошова. Подружжя насміхалося з Павла, Бубиного тата, а дідусевого зятя, бо Павло працював на телебаченні і тепер був простим продавцем в телекрамниці. Дідусь знайшов спосіб принизити пані Віолету Маньчакову. Та образилася і пішла з чоловіком додому.

РОЗПРОДАЖ ПОЧУТТІВ

Буба ще не встигла отямитися після відвідин Маньчаків, як додому повернулися батьки. Вони сварилися, бо мама купила собі дорогу білизну і креми, а тато ще й ревнував її до пана Протека, чоловіка, який займався рекламою її книжок.

Зовсім нещодавно світ робив усе, аби Буба почувалася обранкою долі. Та от її хлопець Мілош побував у Фінляндії, а коли повернувся, весь час говорив про Ребекку, з якою він познайомився в таборі. Мілош зрідка заходив до Буби, пропонуючи орнітологічні прогулянки, але навіть на хвилину не міг забути про Ребекку. Буба думала, що це тимчасово, але дідусь сказав їй, що в коханні на компроміс погоджуються лише дурні або бридкі на вроду дівчата. За якийсь час подруга Йолька розповіла Бубі, що бачила Мілоша на концерті з тією класною кралею, чия фотка була в останньому номері журналу “Врода+”.

Буба хотіла почати нове життя і першим кроком мав стати похід крамницями разом з мамою.

КУРС КОМП’ЮТЕРНОГО ЛІКУВАННЯ

Наступного дня мама Марися побігла на зустріч з читачками, а тато Павло страждав, що жінка приділяє йому мало уваги. Буба намагалася підбадьорити його, та щось не виходило. Дівчина не хотіла ставати на бік тата або мами. А от дідусь цими проблемами не переймався. Він говорив онуці, що шлюб − це завжди пасьянс: складеться або й ні, та найчастіше не складається.

Двоє незнайомців привезли дідусеві комп’ютер. Старенький пояснив Павлові і Бубі, що хоче мати власний комп’ютер. Павло мусив заплатити за нього.

ШАРЛОТКА Й КОВБАСКА

Буба готувалася до зустрічі з подругою Агатою і спекла шарлотку. Дівчина хотіла розповісти Агаті про свої проблеми, та Агати чомусь не було вдома. Її мама сказала, що Агата швидко не приїде, бо поки що не може повернутися. Буба вважала, що подруга в таборі, тому залишила свій номер телефону.

Вдома мама з татом покликали Бубу у вітальню, щоб поговорити. Вони докоряли дівчині, бо вона не приглядала за дідусем. Дідусь Генрик поспішив на допомогу. Він пояснив, що комп’ютер був придбаний за його пенсію, і це його реабілітаційне знаряддя від депресії. А потім усіх здивувало оголошення дідуся про те, що він записався в університет на навчання для літніх осіб.

ЗРАЗИ В ЦИРКУ

У перший навчальний день Буба почувалася покинутою й самотньою. Дівчина зустріла Йольку, яку привіз крутою машиною красивий хлопець. Йолька розповіла Бубі, що хлопця звати Ксавер і він − директор. Йольку не дуже й хвилювало те, що вона ще не покинула свого попереднього хлопця−боксера. Агата все ще вернулася, а в класі на її місці сидів новенький, якого звали Стасем.

Коли Буба поверталася додому з Адасем, хлопець розповів їй, що Агата місяць уже в центрі, де лікують від наркотичної залежності. Поліція знайшла в її рюкзаку наркотики і крадені речі. Агата вирішила зголоситися до центру, аніж потрапити до виправної колонії. Бубу пригнічувало й сердило те, що Агата нічого їй про це не розповіла.

Вдома появі Буби зраділа лише собака Добавка, решта сиділи перед своїми комп’ютерами. На щастя, з’явилася Бартошова поцікавилася, як воно було першого дня в ліцеї і повідомила, що Бубі дзвонила якась дівчина.

То була Агата, і Буба довго з нею розмовляла. Вона підтримувала подругу, жадібно слухала усі новини. Під кінець телефонної розмови до Буби зайшла мама, переодягнена амазонкою. Це був костюм на презентацію її роману “Ув’язнені в сідлі”. Так одягнутися запропонував пан Протек. Татові дуже не сподобався вигляд мами, вона нагадувала йому працівницю цирку, та уникнути скандалу допоміг запах зраз, які приготувала Бартошова.

ПРОРОДИННА ПОЛІТИКА

Маньчаки запізнилися на зрази і були розчаровані. Дідусь не приховував задоволення. Бубині батьки і дідусь запитали гостей, чому вони спізнилися, і отримали відповідь: у Маньчаків буде дитина, яку вони хочуть всиновити.

Уже ввечері Буба помітила, що дідуся затягує комп’ютер. Він відмовився грати в карти і навіть порозмовляти з онукою, бо грав в інтернеті. Дівчину смішило те, що в старенького був нік “Блондиночка”. Та він пояснив, що з таким ніком ніхто не висловлюватиме йому претензій, який у нього кепський віст або невірний імпас.

НОВАЧОК І ДОБАВКА

Мілош повернувся у клас і похвалився, що був у крутезному студентському таборі.

Новий учень не вмів лаятися, поганенько їздив на велосипеді, на фізкультурі виглядав безнадійно. Адась Куницький називав новенького Дурком. Непоказний Стась нагадував Бубі на уроці фізкультури дитину, яка плуталася між ногами кремезних здорованів. Учитель фізкультури, якого називали Шварценеґґером, щохвилини проганяв його з поля. Та на Бубин подив, Новому це аж ніяк не заважало. Йолька ж вважала, що зі Стасем щось не те, бо він ще не попросив її номера телефону.

Вдома Буба вирішила вигуляти Добавку. Та повернувшись додому, собака отримала прочухана від діда і тата за обцюняні черевики. Буба звинуватила чоловіків у тому, що вони цілісінький день сиділи за своїми комп’ютерами і не вивели собаку надвір.

ІНТЕРНЕТ-МОДА Й ЛИСТ ВІД АГАТИ

Маньчаки прийшли одночасно з листом від Агати, тому до бриджа Буба сідала розчарована. Маньчак під час гри хвалився, що вони купують речі через інтернет, правда, не завжди приходить саме те, що замовляли. Дідусь жартував, що дитину через інтернет краще не замовляти, бо можуть теж наплутати і прислати щось не те…

Згодом Буба прочитала листа від Агати. Подруга писала, що щодня ходить на терапевтичні заняття. Дівчина призналася, що вживала наркотики й вешталася ночами, але не крала. Наркотики почала вживати вже наприкінці навчального року. Крім того, закохалася в Пйотра. Вдома батько пив і бив її, тому втекла до Пйотра, який, як виявилося, вживав наркотики. Вона теж почала вживати наркотики і переносити крадені речі від одних негідників до інших. І так усі канікули. До центру зголосилася сама. Агата сумнівалася, що після всього цього Буба захоче ще дружити з нею. Та Буба вирішила, що Агата її справжня подруга.

ЗАВЖДИ МОЖЕ БУТИ ГІРШЕ

Жовтень не приніс жодних змін. Вечорами, аби уникнути домашніх сутичок, які останнім часом тривали безперервно, Буба читала поезію. Мама говорила, що вона працює, а дідусь і тато − невдахи. Останнім часом тато нікуди не виходив з дому, хіба що на роботу в телекрамниці. Мама бувала вдома рідко, та щоразу як з’являлася, променилася від радості. Батьки часто сварилися, а Буба просила їх піти на прогулянку, до ресторану, поїхати на якийсь відпочинок. Пані Аня закликала дівчинку бути терплячою.

На додачу до всього з’явилася заплакана Олька (Бубина сестра) і заявила, що вона вагітна, але не хоче бути вагітною, бо у неї контракт із модельною агенцією. Коли ж її запитали, де вона діла свого сина Францішека, Олька відповіла, що прив’язала його до перил на балконі. На щастя, скоро з’явився Ольчин чоловік, який привів Францішека. Малий досі не говорив, та зараз раптом вимовив: “Дідо”. Усі неймовірно зраділи. Бартошова заявила, що бере хлопчика на себе і буде йому нянькою, поки в Ольки і її чоловіка все налагодиться. Пропозицію Бартошової родина сприйняла на ура.

ПАТРОНОВІ НЕЩАСЛИВО ЗАКОХАНИХ

Якось Буба заговорила з новачком, якого тепер у класі називали Сиротою. Та хлопець не переймався цим, здавалося, він був задоволений усім. Коли Стась побачив, як Буба дивиться на Мілоша, то сказав їй, що люди чіпляються, наче реп’яхи, до абсолютно безнадійних людей, зате не помічають поруч класних товаришів. Тоді Буба подумала, що Сироті більше підходить прізвисько Розумник.

Мілош запросив Бубу до Котанського гаю в суботу, і решту дня дівчина тільки й мріяла про зустріч. Після уроків Буба взяла собаку і вони пішли на прогулянку, під час якої дівчина зустріла дивного чоловіка, який запропонував їй пиво. Він не був обтяжливим балакуном, тож вони просто із приємністю сиділи собі на лавці й потихеньку мокли, бо починався дощ. Коли Буба зібралася додому, із-за поблизьких кущів розляглося пронизливе скавучання: якийсь хлопчик копнув собаку. Новий Бубин знайомий, якого звали Клеменс, зловив хлопця. Правда, Буба не дозволила Клеменсу покарати хулігана.

Ввечері Буба записала у свій щоденник, як би їй хотілося, аби найближча субота настала вже завтра. Потім закреслила своє нерозважне бажання й замінила його низкою маленьких мрій, звернених до патрона нещасливо закоханих. Звичайні собі бабські побажання: щоб до суботи схуднути, щоб на прогулянці не бовкнути якоїсь дурниці, щоб ані словом не прохопитися про Ребекку.

КАНАРКА В БЛИСКУ СЛАВИ

У четвер ввечері знову прийшли Маньчаки. Буба була щаслива і думала під час гри про побачення з Мілошем. Того вечора Маньчаки програли. Вони розповіли, що сьогодні провідають дитину, яку збираються всиновити.

Буба вийшла з дому ще раніше за Маньчаків, побоюючись, що перукар виявиться не в змозі зробити з її волоссям того, що вона запланувала собі на суботу. Після відвідин перукарні її волосся стало жовтим, а пасма скидалися на покинуте гніздо, збудоване абияк і з бозна-чого. Вдома дідусь був просто вражений виглядом онуки. Мама поспівчувала Бубі, а тато лише зітхнув.

Наступного дня Буба йшла до ліцею у кашкеті, та зачіску важко було приховати. Побачивши дівчину, Мілош сказав, що вона схожа на канарку-переростка, і недоречно засміявся. Хлопець відмінив зустріч у Котанському гаї, бо Ребекка вирішила відволіктися від свого нудного реферату й поїде з ним.

ДВА ТЕСТИ НА МУЖНІСТЬ

Від тієї злощасної суботи минув тиждень, і крім жовтої шахівниці на Бубиній голові, ніщо більше не нагадувало про нещодавні плани.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *