Навіщо треба пити Нормовен

Нормовен (Normoven) Лікарські препарати

фармакодинаміка . Нормовен чинить венотонічну та ангіопротекторну дію, зменшує розтяжність вен та веностаз, покращує мікроциркуляцію, знижує проникність капілярів та підвищує їх резистентність, а також поліпшує лімфатичний дренаж, збільшуючи лімфатичний відтік.

Експериментальні дослідження на тваринах з використанням моделі «ішемія/реперфузія» показали, що застосування мікронізованої очищеної флавоноїдної фракції має більш виражену ефективність у зменшенні проникності судинної стінки та виходу плазми крові порівняно з простим діосміном. Цей результат обумовлений наявністю захисної дії на мікроциркуляцію у флавоноїдів, таких як гесперидин, діосметин, лінарин та ізоройфолін, які входять до складу фракції і виражені у вигляді гесперидину. Зменшення проникності судинної стінки та виходу плазми крові, яке спостерігалось при застосуванні мікронізованої очищеної флавоноїдної фракції, є більш суттєвим ніж те, що спостерігалось при застосуванні простого діосміну та кожного компонента флавоноїдної фракції окремо.

Зазначені вище фармакологічні властивості були підтверджені у подвійно сліпих плацебо-контрольованих дослідженнях з використанням методів, за допомогою яких можна визначити вплив препарату на венозну гемодинаміку.

Співвідношення «доза – ефект» . Статистично достовірний дозозалежний ефект лікарського засобу був встановлений відповідно до таких венозних плетизмографічних параметрів: венозний об’єм, венозна розтяжність та час венозного відтоку. Оптимальне співвідношення «доза – ефект» досягалося при прийомі 2 таблеток.

Венотонічна активність . Препарат підвищує венозний тонус: за допомогою венозної оклюзійної плетизмографії було продемонстровано зменшення часу венозного відтоку.

Мікроциркуляторна активність . У дослідженнях було продемонстровано статистично достовірну різницю між застосуванням препарату та плацебо. У пацієнтів із симптомами ламкості капілярів лікування збільшило їх резистентність, що було визначено за допомогою ангіостереометрії.

Лікарський засіб також зменшує взаємодію лейкоцитів та ендотелію, адгезію лейкоцитів у посткапілярних венулах. Це знижує пошкоджувальну дію медіаторів запалення на стінки вен і стулки клапанів вен.

У клінічній практиці . У дослідженнях було показано терапевтичну активність препарату у флебології при лікуванні функціональної та органічної хронічної венозної недостатності нижніх кінцівок, а також у проктології при лікуванні геморою.

Фармакокінетика . Виведення діючої речовини відбувається головним чином з калом. Із сечею виводиться в середньому 14% прийнятої дози.

Т½ становить 11 год.

Препарат активно метаболізується, що підтверджується наявністю різних фенольних кислот у сечі.

Показання Нормовен

симптоматичне лікування венолімфатичної недостатності (важкість у ногах, біль, нічні судоми, набряки, трофічні порушення, включаючи варикозні виразки).

Симптоматичне лікування геморою.

Застосування Нормовен

для перорального застосування. Призначати дорослим.

Венолімфатична недостатность . Рекомендована доза становить 2 таблетки на добу: 1 таблетка вдень та 1 таблетка ввечері під час їди. Після тижня застосування можна приймати 2 таблетки на добу одноразово під час їди.

Гемороїдальна хвороба. . Лікування епізодів гострого геморою: по 6 таблеток на добу упродовж 4 днів, потім по 4 таблетки на добу протягом наступних 3 днів. Приймати під час їди. Добову кількість таблеток розподілити на 2 — 3 прийоми. Підтримувальна терапія – 2 таблетки на добу.

Курс лікування . Тривалість терапії визначає лікар залежно від показання до застосування та перебігу захворювання.

Діти . Дані щодо застосування лікарського засобу Нормовен у дітей відсутні.

Протипоказання

підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин.

Побічна дія

з боку нервової системи : запаморочення, головний біль, нездужання.

З боку ШКТ : діарея, диспепсія, нудота, блювання; коліт, біль в абдомінальній ділянці.

З боку шкіри і підшкірної клітковини : висип, свербіж, кропив’янка; ізольований набряк обличчя, губ, повік. У виняткових випадках — набряк Квінке.

Особливості застосування

застосування даного лікарського засобу при гострому геморої не замінює специфічного лікування та не перешкоджає лікуванню інших проктологічних захворювань. У разі якщо впродовж короткого курсу лікування симптоми не зникають швидко, слід провести проктологічне обстеження та переглянути терапію.

При порушеннях венозного кровообігу більш ефективне лікування забезпечується поєднанням терапії з дотриманням таких рекомендацій щодо способу життя:

– слід уникати тривалого перебування на сонці, довготривалого перебування на ногах, надлишкової маси тіла;

– слід ходити пішки та в деяких випадках носити спеціальні панчохи для покращення кровообігу.

Лікарський засіб містить лактозу, тому його не слід застосовувати пацієнтам із рідкими спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази Лаппа або глюкозо-галактозним синдромом мальабсорбції.

Якщо у Вас встановлена непереносимість деяких цукрів, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Через вміст у складі лікарського засобу «Жовтого заходу FCF» можливі алергічні реакції.

Застосування у період вагітності або годування груддю .

Вагітність . Вагітним жінкам лікарський засіб слід застосовувати з обережністю. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем.

Відомо, що комбінація активних речовин, що входять до складу лікарського засобу, не виявляє тератогенної дії; про побічні ефекти не повідомлялося.

Годування груддю . Через відсутність даних щодо проникнення лікарського засобу у грудне молоко застосування у період годування груддю необхідно уникати.

Фертильність . Дослідження репродуктивної токсичності на тваринах показали відсутність впливу на фертильність.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами . Дослідження щодо впливу флавоноїдної фракції на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами не проводились. Однак, з огляду на загальний профіль безпеки флавоноїдної фракції не очікується значного впливу на цю здатність. У разі виявлення побічної дії лікарського засобу ((див. ПОБІЧНА ДІЯ)) необхідно бути обережними.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

досліджень щодо взаємодії не проводили. Про взаємодію з іншими лікарськими засобами дотепер не повідомлялося (беручи до уваги великий постреєстраційний досвід застосування лікарського засобу).

Нормовен (Normoven) Лекарственные препараты

фармакодинамика . Нормовен оказывает венотоническое и ангиопротекторное действие, повышает венозный тонус, уменьшает растяжение вен и веностаз, улучшает микроциркуляцию, снижает проницаемость капилляров и повышает их резистентность, улучшает лимфатический дренаж, увеличивая лимфатический отток.

Препарат также уменьшает взаимодействие лейкоцитов c клетками эндотелия, адгезию лейкоцитов в посткапиллярных венулах. Это снижает повреждающее действие медиаторов воспаления на стенки вен и створки клапанов вен.

Фармакокинетика . Т½ препарата составляет 11 ч.

Выведение активного вещества препарата происходит в основном через кишечник. С мочой выводится в среднем 14% принятой дозы.

Показания Нормовен

симптоматическое лечение венолимфатической недостаточности (тяжесть в ногах, боль, отеки). Симптоматическое лечение геморроя.

Применение Нормовен

для перорального применения; назначается взрослым.

Лечение венолимфатической недостаточности (симптомы: отеки, боль, тяжесть в ногах, ночные судороги, трофические язвы, лимфедема и т.д.).

Рекомендованная доза составляет 2 таблетки в сутки: 1 таблетка — днем и 1 таблетка — вечером, во время еды. После недели применения можно принимать 2 таблетки в сутки однократно во время еды.

Лечение хронического геморроя . По 2 таблетки в сутки (в 2 приема) во время еды. После недели применения можно принимать 2 таблетки в сутки однократно во время еды.

Лечение острого геморроя . По 6 таблеток в сутки в течение 4 дней, затем по 4 таблетки в сутки в течение следующих 3 дней. Применять во время еды. Суточное количество таблеток распределить на 2-3 приема.

Курс лечения . Длительность лечения зависит от показания к применению и течения заболевания. Средняя продолжительность лечения составляет 2–3 мес.

Противопоказания

повышенная чувствительность к действующему веществу или любому из вспомогательных веществ.

Побочные эффекты

со стороны нервной системы : головокружение, головная боль, недомогание.

Со стороны пищеварительной системы : диарея, диспепсия, тошнота, рвота; колит.

Со стороны кожи и подкожной клетчатки : сыпь, зуд, крапивница; изолированный отек лица, губ, век. В исключительных случаях — отек Квинке.

Из-за содержания в составе лекарственного средства желтого заката FCF возможны аллергические реакции.

Особые указания

применение данного лекарственного средства при остром геморрое не заменяет специфического лечения и не препятствует лечению других проктологических заболеваний. Если в течение короткого курса лечения симптомы не исчезают быстро, следует провести проктологическое обследование и пересмотреть терапию.

При нарушениях венозного кровообращения более эффективное лечение обеспечивается сочетанием терапии с соблюдением таких рекомендаций относительно образа жизни:

  • следует избегать длительного пребывания на солнце, долгосрочного пребывания на ногах, избыточной массы тела;
  • следует ходить пешком и в некоторых случаях носить специальные чулки для улучшения кровообращения.

Период беременности и кормления грудью. Беременным лекарственное средство следует назначать с осторожностью. Перед применением следует проконсультироваться с врачом.

Известно, что комбинация активных веществ, входящих в состав лекарственного средства, не оказывает тератогенного действия; о побочных эффектах не сообщалось.

Из-за отсутствия данных относительно проникновения лекарственного средства в грудное молоко применения лекарственного средства в период кормления грудью следует избегать.

Имеющиеся данные свидетельствуют об отсутствии влияния активных веществ на фертильность крыс.

Дети. Данные относительно применения препарата Нормовен у детей отсутствуют.

Влияние на способность управлять транспортными средствами и работать с точными механизмами. Лекарственное средство не влияет на способность управлять транспортными средствами и работать с разными механизмами. Следует соблюдать осторожность в случае появления признаков побочного действия лекарственного средства (см. ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ).

Взаимодействия

исследований относительно взаимодействия не проводили. О взаимодействии с другими лекарственными средствами до сих пор не сообщалось (принимая во внимание большой пострегистрационный опыт применения лекарственного средства).

Передозировка

о случаях передозировки не сообщалось.

Від admin